مقالات

بهترین هیتر برای مرغداری

بهترین هیتر برای مرغداری

بهترین هیتر مرغداری

اکنون چند سالی می شود که نگهداری طیور در کشورمان به دلیل سود دهی مناسب از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است . استفاده از برخی تجهیزات از جمله هیترها در مرغداری ها و سالن های نگهداری طیور امری کاملاً ضروری می باشد . حائز اهمیت است بدانید که از هیتر ها برای پرورش پرنده های جوان و همچنین برای پروار بندی آنها در شهر ها و روستا هایی که هوای نسبتاً سردی دارند انجام می شود . علاوه بر موارد ذکر شده از هیتر ها در سالن های مخصوص تخمگذاری برای تامین دمای لازم استفاده می شود . جت هیتر مرغداری ، هیتر تابشی از معمولترین ابزارهای گرمایش در سالن های مرغداری می باشند.

 

هیتر هایی که با بهره گیری از سوخت گازوئیل کار می کنند از دو سیستم مجزا پیروی می کنند :

بهره گیری از سوخت گازوئیل به صورت مستقیم

بهره گیری از سوخت به شکل پودری همراه با فشار هوا (Air pressure)

حائز اهمیت است بدانید که با استفاده از روش اول میزان امنیت بالاتر می باشد ، این در حالی است که بهره گیری از روش دوم قابلیت تنظیم و سِت سازی دقیق تر و موشکافانه تری را برای کاربر به ارمغان می آورد . توجه داشته باشید که سیستم اول در مقایسه با سیستم دوم از کیفیت حرارتی پایین تری برخوردار است .

یکی از مهم ترین مواردی که در گرم کردن سالن های باید به آن توجه شود یکسان بودن دما در طبقات مختلف قفس ها است . چرا که وجود تفاوت دمایی در بخش های مختلف سالن می تواند باعث پدید آمدن استرس دمایی در پرنده ها شود . از این رو در گرم کردن سالن باید به نکات زیر توجه نمایید .

 

اکسیژن لازم برای مرغداری های و سالن های نگهداری طیور

آسیت یک از مواردی است که در بسیاری از مرغداری ها به دلیل تنظیم نامناسب و غیر استاندارد میزان اکسیژن رخ می دهد . جلوگیری از این رخداد مستلزم داشتن یک سیستم گرمایشی مناسب و استاندارد به همراه یک تهویه ایده آل برای مرغداری می باشد . در فصل های سرد تهویه هوا کمتر انجام می شود و استفاده از هیتر ها و سیستم های گرمایشی در این فصل ها حالت صعودی پیدا می کند و افزایش می یابد .

از این رو رعایت نهایت استاندارد در بکارگیری انواع سیستم های گرمایشی جهت پخش یکنواخت گرما در سالن های پرورش و نگهداری طیور و مرغداری ها بسیار مهم است .

 

بهترین سیستم گرمایش مرغداری

یکی از بهترین وسیله هایی که برای تامین گرمای لازم در مرغداری ها و سالن های پرورش طیور دستگاه های گرمایشی تابشی می باشند . این دستگاه به دلیل تولید گرمای ایده آل و عدم تولید گاز های سمی موجب می شوند نیاز به تهویه کمتر شده و محیط سریع تر گرم شود .

 

 

نقاط قوت بهره گیری از سیستم های گرمایشی تابشی در مرغداری ها

تامیین گرمای لازم برای تمام سطح سالن در راحت ترین حالت ممکن

مصرف سوخت ۵۰ درصد کم تر از دیگر سیستم های گرمایشی

مصرف بسیار کم برق (در دستگاه تابشی در حدود kw/h 1)

انتقال آلودگی در کم ترین میزان ممکن

گردش ندادن بی مورد هوا

پخش گرما به حالت یکنواخت تر

دارای قابلیت کنترل دما

یکی از عوامل اصلی درکاهش بیماری های گوناگون

گرم و خشک کننده کف سالن

قادر به تامین درمای بایغ بر ۳۲ درجه برای روز های نخست جوجه کشی

قادر به تامین گرمای لازم برای سالن های نگهداری بوقلمون

یک تامین کننده مناسب گرما برای سالن های نگهداری شترمرغ