گرمایش فضای باز

سیستم گرمایش تابشی فضاهای باز

گرمایش تابشی فضاهای باز

سیستم گرمایش تابشی فضاهای باز

امروزه به علت تغییرات در چیدمان رستوران ها و استفاده بهینه از فضاهای باز ، گرمایش این محیط ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از سیستم گرمایش تابشی به علت انتقال گرما و حرارت از طریق تابش و بدون واسطه قرار دادن هوا، تامین گرمایش فضا هایی را که تاکنون میسر نبوده را فراهم می سازد.

آسان­ترین و بهترین روش برای گرمایش فضای باز استفاده از گرم کننده تابشی است که به راحتی و پس از چند دقیقه روشن کردن می توان از گرمای لذت بخش آن استفاده کرد.

اساس این نوع گرمایش از خورشید گرفته شده است. تابش خورشید بدون هیچ اثری به هوا نفوذ کرده و تنها زمانی به گرما تبدیل می شود که با افراد یا سطوح برخورد نماید.

این سیستم قابلیت نصب در فضاهای بدون سقف را نیز دارد. در این موارد با ساخت پایه هایی که می تواند متحرک نیز باشد، سیستم را نصب می کنند . مزیت متحرک بودن پایه این است که در فصل گرم سال که احتیاجی به روشن کردن این سیستم نیست دستگاه قابل جابجایی باشد.

 

به دلایل زیر نمی توان از هیتر های هوای گرم در فضاهای باز استفاده کرد:

بر اساس قوانین فیزیک چون هوای گرم سبک است به سمت بالا حرکت می کند و هوای سرد به علت سنگین تر بودن به سمت پایین حرکت می کند. پس با توجه به این شرایط و باز بودن فضا، تمام حرارت تولید شده توسط هیتر هوای گرم اتلاف خواهد شد.
با توجه به مکانیزم انتقال گرمای سیستم گرمایش تابشی سرعت انتقال گرما بسیار بالاتر از هیترهای هوای گرم است. با استفاده از سیستم گرمایش تابشی می توان در کمتر از چند دقیقه فضای مورد نظر را به دمای مطلوب رساند. بدین ترتیب با سرعت انتقال گرما که این سیستم دارد می توان هزینه گاز مصرفی را به طور چشمگیری پایین آورد.

 

مزایای استفاده از سیستم گرمایش تابشی نسبت به هیتر هوای گرم در فضای باز:

سرعت انتقال گرمای بیشتر در سیستم تابشی

امکان طراحی خاص سیستم تابشی براساس نوع کاربری

مصرف گاز و برق کمتر

استفاده بهینه از فضا به علت نصب سیستم تابشی در سقف یا روی دیوار

 

بازگشت بە لیست