گرمایش تعمیرگاه خودرو

گرمایش تعمیرگاه خودرو در فصول سرد سال یک مشکل بزرگ است. چرا؟ جواب این سوال برای صاحبان این تعمیرگاه‌ها کاملاً روشن است. این مکان‌ها ذاتاً پر از گرد و خاک و جریان هواست و به راحتی گرمای خود را از دست می‌دهد.

برای اینکه هوای محیط داخل برای کارکنان، تمیز و امن باشد، باید هوای تازه به طور مداوم از طریق فن‌های نصب شده وارد محوطه شده و هوای آلوده از سمت دیگر خارج شود.

اما مشکل اینجاست که گرمای سالن هم به همراه آلودگی به بیرون منتقل می‌شود که اتفاق خوبی به نظر نمی‌رسد، درست است؟

پس بهترین و پرکاربردترین روش برای گرمایش تعمیرگاه ها چیست؟

جواب سوال، استفاده از گرمایش تابشی یا هیتر تابشی است.

مزایای گرمایش تابشی مهرتاب

  • هدایت یکنواخت و منظم گرما رو به پایین
  • عدم تاثیر باد و جریان هوا بر کیفیت گرمایش
  • بدون نیاز به زیرساخت تاسیساتی
  • تامین گرمایش منقطه‌ای و عدم اتلاف انرژی
  • مشعل دارای استاندارد IP54 جهت جلوگیری از نفوذ غبار و آب
  • عدم اشغال فضای مفید به دلیل نصب شدن در ارتفاع
  • گرمایش کم هزینه و بهینه نسبت به روش‌های سنتی
  • گرمایش فقط در ساعات موردنیاز
  • سرعت بالای تامین گرما نسبت به روش‌های سنتی
۰
درصد صرفه‌جویی در برق
۰
درصد صرفه‌جویی در گاز

مدل های مناسب گرمایش تابشی تعمیرگاه و گاراژ

مدل‌های سری U مناسب فضاهای باز، سالن‌های صنعتی و اماکن عمومی با ارتفاع سقف بلند و درهای همیشه باز می‌باشند.
گرمایش تابشی سری U

U55

ظرفیت حرارتی: ۲۵ هزار کیلوکالری / ۳۰ کیلووات
مصرف گاز طبیعی: ۲.۵ مترمکعب در ساعت
مصرف گاز مایع: ۱.۵ کیلوگرم در ساعت
برق مصرفی: ۷۰ وات / ۲۲۰ ولت تک فاز
سایز ورودی گاز: ۳/۴ اینچ
طول دستگاه: ۵.۵ متر
عرض دستگاه: ۷۰ سانتی متر
وزن دستگاه: ۶۰ کیلوگرم

U65

ظرفیت حرارتی: ۳۵ هزار کیلوکالری / ۴۰ کیلووات
مصرف گاز طبیعی: ۳.۵ مترمکعب در ساعت
مصرف گاز مایع: ۲.۱ کیلوگرم در ساعت
برق مصرفی: ۷۰ وات / ۲۲۰ ولت تک فاز
سایز ورودی گاز: ۳/۴ اینچ
طول دستگاه: ۶.۵ متر
عرض دستگاه: ۷۰ سانتی متر
وزن دستگاه: ۸۰ کیلوگرم

U75

ظرفیت حرارتی: ۴۵ هزار کیلوکالری / ۵۰ کیلووات
مصرف گاز طبیعی: ۴.۵ مترمکعب در ساعت
مصرف گاز مایع: ۲.۷ کیلوگرم در ساعت
برق مصرفی: ۷۰ وات / ۲۲۰ ولت تک فاز
سایز ورودی گاز: ۳/۴ اینچ
طول دستگاه: ۷.۵ متر
عرض دستگاه: ۷۰ سانتی متر
وزن دستگاه: ۱۰۰ کیلوگرم

راه های گرمایش تعمیرگاه

گرمایش تعمیرگاه و فضای مناسب کاری برای کارکنان تعمیرگاه بسیار مهم است. اگر فضای تعمیرگاه سرد باشد، با وجود ابزارآلات و ماشین‌آلات فلزی که به راحتی گرما را از دست می‌دهند، فضای کاری خیلی سریع به فضایی غیرقابل تحمل تبدیل می‌شود.

گرمایش تعمیرگاه و یا یک سالن بزرگ می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. گرمایش تابشی به جای گرم کردن بی‌دلیل هوا، می‌تواند یک راه‌حل بسیار کاربردی برای گرم کردن مستقیم اجسام ، گرمایش تعمیرگاه و افراد داخل سالن باشد.

وقتی هوا گرم می ­شود، به سرعت به سمت بالا حرکت می‌کند و جای خود را به هوای سرد می‌دهد و به این دلیل گرمایش به روش همرفتی بهینه نخواهد بود.

سیستم‌های گرمایش تابشی لوله‌ای می‌توانند در نزدیکی سقف متصل شوند و با استفاده از بازتاب‌کننده به راحتی تمام انرژی تابشی را به سمت زمین و اشیا بفرستند.

بدون در نظر گرفتن ابعاد و طرح یک سالن یا ساختمان، سیستم‌های مهرتاب به راحتی می‌توانند با هر سالنی سازگار باشد و بدون خطر و بسیار بهینه، سالن و اجسام درون آن را گرم کند و همه اینها در حالی انجام می‌شود که مصرف سوخت و هزینه‌های مصرف انرژی نیز کاهش می‌یابد.

 

گرمایش تعمیرگاه

سیستم‌های گرمایش تابشی برای استفاده در تعمیرگاه‌های خودرو بسیار ایده‌آل هستند. به دلیل ورود و خروج خودرو به‌طور مستمر در طول روز، گرما نیز به راحتی از این سالن‌ها خارج می‌شوند.

گرمایش تابشی به‌صورت بهینه گرما را به سطح خودروها، ابزار و کف زمین و افراد می­ تاباند. یک هیتر لوله‌ای با ذخیره گرما در زمین باعث جبران سریع گرمای از دست رفته می‌شود. گرمایش ثابت می‌تواند باعث بهبود آسایش با ایجاد دمای مناسب در سالن برای خودروها و لوازم شود و همچنین کارمندان را راضی نگه‌دارد.

صرف‌نظر از محیط کاری لذت‌بخش، صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز یکی دیگر از مزایای این سیستم گرمایشی است. شرکت مهرتاب برای هر سالن با هر ابعادی، پیشنهاد مخصوصی دارد. این هیترها در نزدیکی سقف و در پیرامون دیواره‌های سالن نصب می‌شوند تا بهترین عملکرد را ارائه دهند.

سیستم‌های گرمایش تابشی مهرتاب همچنین این امکان را می‌دهد تا با استفاده از بهترین قطعات، به حداکثر توان تولید گرمایی و همچنین صرفه‌جویی در مصرف و هزینه نیز برسید. درواقع با این کار بهینه‌گی به حداکثر می‌رسد.

 

چرا گرمایش تعمیرگاه با گرمایش تابشی؟

برای پاسخ به این سوال، اجازه دهید با هم مفهوم گرمایش تابشی یا مادون قرمز و کارکرد آن را مرور کنیم.

مادون قرمز (IR) یک موج الکترومغناطیسی است که با سرعت نور حرکت می کند و زمانی که به جسم برخورد می کند انرژی موج به گرما تبدیل می‌شود و در ادامه این گرما، یا جذب شده و یا منعکس خواهد شد.

اجسام تاریک یا مات مثل آسفالت یا بتن و یا غیره به سرعت گرما را جذب می کند در حالی که اجسامی مثل کروم یا آلومینیوم جاذب های ضعیفی هستند و تمایل دارند تا انرژی گرمایی خود را به سمت بیرون منعکس کنند.

آشناترین منبع این نوع امواج، خورشید است. خورشید امواج IR را از طریق اتمسفر به سطح زمین می‌تاباند. زمانی که سطح زمین گرم شد، گرما را به هوا منتقل می‌کند.

در طول فصل زمستان، زاویه تابیدن نور خورشید باعث می‌شود تا اشعه خورشید ملایم‌تر بتابد و به همین دلیل در این فصل هوای سردتری را تجربه می‌کنیم.

اما با شروع فصل تابستان تغییرات شدیدی در زاویه نور خورشید به وجود می آید، اینگونه که نور خورشید مستقیماً به سطح زمین می‌تابد و جذب انرژی گرمایی را به حداکثر می‌رساند. به این ترتیب شاهد هوای گرم‌تری هستیم.

 

دلیل استفاده از گرمایش تابشی در تعمیرگاه‌های خودرو چیست؟

۱) سیستم گرمایشی نصب شده از سقف به شکل خورشید عمل می‌کند و با گرم کردن مستقیم ابزارها و ماشین‌ها و کف زمین و اشخاص، به طور غیرمستقیم هوای محیط را هم گرم می‌کند.

۲) برخلاف گرم‌کُن‌های همرفتی، این سیستم‌ها هوا را در فضا جا به جا نمی‌کنند و این یک مزیت بزرگ برای قسمت‌هایی است که با رنگ سروکار دارند و حضور گرد و خاک در رنگ میتواند دردسر بزرگی باشد.

۳) بازیابی سریع‌تر گرما، زمانی که تهویه هوا انجام می‌گیرد، گرما به سرعت به سطح قبلی خود بازمی‌گردد. به این دلیل که انرژی تابشی جذب سطوح زمین و ابزار و خودروها و غیره خواهد شد و اشیا به یک چاه گرمایی تبدیل می‌شوند. به عبارت دیگر، اجسام گرما را در خود ذخیره کرده و مقدار اضافی را دوباره به هوا باز می‌گردانند.

۴) مصرف انرژی بهینه. یک سیستم گرمایشی تابشی می‌تواند تا ۵۰ درصد یا بیشتر در مقایسه با یک سیستم گرمایشی همرفتی، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. این عدد مخصوصاً در تعمیرگاه‌ها به دلیل جریان بالای هوا کاملاً صادق است.

 

چه مواردی در عملکرد سیستم‌های گرمایش تابشی تاثیر گذار هستند ؟

از تولید‌کننده سوال کنید که آیا لوله آتشخوار سیستم‌ تولیدی آنها از جنس استیل آلومینایز است یا از جنس آهن ارزان قیمت‌تر؟

بازده تابشی رفلکتور‌های آنها ۵۰ یا ۷۰ یا ۱۰۰ درصد است ؟

و مطمئناً گارانتی ۱۵ ساله بهتر از گارانتی ۵ ساله و ۱۰ خواهد بود. برندی را انتخاب کنید که در همه موارد بهترین عملکرد را داشته باشد.

شما هم اگر صاحب یک مجموعه تعمیرگاهی هستید، می‌توانید از مشاوره رایگان مهرتاب بهره‌مند شوید تا شما را در انتخاب یک سیستم‌ گرمایش بهینه همراهی کنیم.

 

جهت سفارش محصولات گرمایش تابشی مهرتاب و یا مشاوره در خصوص راه اندازی سیستم های گرمایش تابشی و درخواست بازدید رایگان از محل می‌توانید با ما در تماس باشید.