وبلاگ

راهنمای خرید سیستم گرمایش سوله

خرید سیستم گرمایش سوله

مطالعه راهنمای خرید سیستم گرمایش سوله شما را در انتخاب بهترین سیستم گرمایش مناسب یاری خواهد کرد. بسیاری از سوله‌ها دارای عایق بندی مناسب و کافی نیستند. به همین دلیل حتی پوشیدن لباس بیشتر باعث گرم شدن کارکنان نمی‌شود. سرمای بیش از اندازه و شرایط نامناسب محیط کاری، راندمان کاری کارکنان را کاهش می‌دهد.

بنابراین گرمایش مناسب سوله یکی از مسائل مهم تلقی می‌شود. سرمای بیش از اندازه، علاوه بر سلب آسایش کارکنان، باعث یخ زدگی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی شده و طول عمر آن‌ها را کاهش می‌دهد.

نامناسب بودن دمای سوله مشکلات بسیاری در پیشبرد فرایند‌های صنعتی به وجود می‌آورد.

نحوه‌ گرمایش سوله به شرایط و موقعیت ساختمان سوله بستگی دارد. ممکن است به راحتی بتوانید با استفاده از یک هیتر سوله‌ خود را گرم کنید. اما ممکن است شرایط سوله‌ شما متفاوت باشد. امروزه وسیله‌ها و سیستم‌های گرمایشی متنوع و متفاوتی وجود دارند. برخی از این سیستم های گرمایش قابل حمل هستند، اما برخی دیگر باید نصب شوند. نوع سوختی که سیستم های گرمایشی با آن کار می‌کند نیز بسیار مهم است. مسائل ایمنی را نیز باید در نظر گرفت. برخی از هیترها دارای شعله‌ی باز و قطعاتی هستند که بسیار داغ می‌شوند. برخی دیگر شامل این ویژگی نیستند. بنابراین در سوله‌هایی که مواد اشتعال‌زا نگهداری می‌شود، به کارگیری هیترهایی با شعله‌ی باز، خطر آتش سوزی را به دنبال دارد.

 

راهنمای خرید سیستم گرمایش سوله

قبل از هرگونه اقدام به خرید، باید برآوردی از مقدار گرمای مورد نیاز برای گرمایش مناسب سوله‌ی خود را محاسبه کنید. راهنمای خرید سیستم گرمایش سوله معیارهایی را که قبل از خرید و نصب هیتر باید به آن‌ها توجه کنید، به شما معرفی می‌کند. عواملی مانند هزینه‌های خرید و راه اندازی و به کارگیری سیستم گرمایشی و مسائل ایمنی جزء مواردی هستند که در این مطلب به آن‌ها اشاره شده است.

 

محاسبه‌ مقدار گرمای مورد نیاز برای گرمایش سوله

پیش از تهیه‌ هر گونه سیستم گرمایشی باید این سوال را از خود بپرسید که برای گرمایش سوله‌ی مورد نظر به چه مقدار گرما نیاز است. مقدار گرمای لازم برای گرمایش سوله به چند معیار بستگی دارد. یکی از این عوامل آب و هوای منطقه جغرافیایی است که سوله در آن قرار گرفته است. معیار دیگر اندازه و مساحت سوله است. علاوه بر این‌ها نحوه‌ی عایق بندی ساختمان سوله نقش مهمی در نحوه‌ی گرمایش و مقدار گرمای مورد نیاز دارد. عایق بندی نامناسب باعث می‌شود که مقدار گرمای قابل توجهی از طریق پنجره‌های شیشه‌ای و درزهای ساختمان سوله از دست برود.

معیار استاندارد برای اندازه گیری واحد گرما BTU بر ساعت است. هر BTU مقدار گرمای لازم برای گرم کردن یک پوند آب( ۴۵۰ گرم) به اندازه‌ی یک درجه فارنهایت است. BTU مقیاس جهانی برای محاسبه‌ی مقدار گرمای لازم برای گرم کردن یک محیط و هم‌چنین واحد سنجش و مقایسه‌ی قدرت گرمایشی دستگاه‌های متفاوت است.

در این سنجش نوع سوخت وسیله‌ی گرمایشی در نظر گرفته نمی‌شود. به طور خلاصه می‌توان گفت که هر چقدر بازده BTU یک هیتر بالاتر باشد، توانایی گرمایش محیط بزرگ‌تری را دارد. با انتخاب هیتری که دارای اندازه‌ی مناسب برای گرم کردن محیط سوله‌ی شما است، می‌توانید به راحتی در روزهای سرد سوله‌ی خود را گرم کنید. انتخاب اندازه‌ی مناسب هیتر باعث می‌شود که انرژی اضافه صرف گرم کردن محیط نکنید و هزینه‌های گرمایشی را تعدیل ببخشید.

راهنمای خرید هیتر سوله به شما پیشنهاد می‌کند که قبل از خرید هیتر، مساحت سوله‌ی خود، جنس دیوارهای سازه، عایق‌بندی، اندازه‌ی پنجره‌ها، نوع کف و دمای بیرونی و داخلی سوله را در نظر بگیرید.

عواملی مانند بهینه کردن نحوه‌ی عایق‌بندی دیوارها و سقف سوله و تعمیر یا تعویض پنجره‌های تک جداره، سبب می‌شود تا مقدار نیاز گرما برای گرمایش سوله را کاهش پیدا کند.

 

هزینه‌های سیستم گرمایش سوله

علاوه بر هزینه‌ی اولیه‌ای که برای خرید دستگاه گرمایشی پرداخت می‌کنید، هزینه‌های جانبی را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید قیمت یک هیتر را با توجه به قدرت گرمایشی آن ارزیابی کنید، گرمایش موثر و میزان مصرف انرژی آن را در نظر بگیرید. برخی از سیستم های گرمایشی قیمت پایینی دارند، اما مصرف انرژی بالای آن در طول زمان، هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند. اگر قصد خرید هیترهای ثابت را دارید، هزینه‌های جانبی نصب آن را نیز در نظر بگیرید. سیم کشی برق، خطوط انشعاب گاز و .. از جمله هزینه‌هایی هستند که باید هنگام نصب هیترها در نظر داشته باشید.

 

استاندارد بودن سیستم گرمایش سوله

قبل از انتخاب سیستم گرمایش دقت کنید که هیتری که خریداری می‌کنید دارای استانداردهای لازم باشد. ضمانت نامه سیستم گرمایشی را به دقت مطالعه کنید. به علت حساس بودن محیط سوله و وجود خطر حوادث و آتش سوزی، قوانین و بیمه‌ حامی را بررسی کنید. برخی از هیترها برای نصب نیاز به یک نصاب متخصص دارند.

 

ایمنی سیستم گرمایش سوله

متاسفانه برخی از سیستم های گرمایشی خطرات بسیاری را در سوله‌ها به وجود می‌آورند. عدم وجود سیستم تهویه هوای مناسب، تولید گازهای سمی، و خطر آتش سوزی از جمله مشکلاتی است که یک هیتر ممکن است برای سوله‌ها به وجود بیاورد. بیشتر هیترهایی که با شعله‌ی باز کار می‌کنند( مانند اجاق‌های ذغالی یا هیترهای گازی دیواری) اکسیژن می‌سوزانند و برای ایمنی نیاز به سیستم تهویه هوای مناسب دارند. برخی از این هیترها گازهای سمی را تولید می‌کنند که خطرات جانی به دنبال دارند.

برخی از قطعات به کار رفته در ساخت هیتر برقی نیز احتمال خطر آتش‌سوزی( و در موارد نادر خطر انفجار) را به دنبال دارند. احتمال آتش‌سوزی در سوله‌هایی که حاوی مواد اشتعال زا هستند، بیشتر است.

 

به کار گیری آسان سیستم گرمایش سوله

روش استفاده از برخی سیستم های گرمایشی بسیار آسان‌تر از بقیه‌ی دستگاه‌های گرمایشی است. برای مثال، به‌کارگیری هیتر برقی با فشردن کلید روشن و خاموش، در مقایسه با برافروختن آتش اجاق‌های ذغالی بسیار ساده‌تر است. اگر در سوله‌ی خود نیازمند گرمایش سریع و آنی هستید، هیتری را انتخاب کنید که قدرت گرمایش سریع محیط را داشته باشد. برای گرمایش منظم سوله می‌توانید از هیتری بهره ببرید که دارای ترموستات قابل برنامه‌ریزی و تنظیم به صورت خودکار است. هیترهایی که دارای ترموستات خودکار هستند، به صورت اتوماتیک دمای محیط را ثابت نگه می‌دارند.

 

سیستم گرمایش تابشی سوله مهرتاب

با استفاده از سیستم گرمایش تابشی سوله صنعتی و کارگاهی مهرتاب، گرما با سرعت بالا و به صورت یکنواخت در ایستگاه کاری کارکنان تامین می‌گردد و این باعث افزایش راندمان کاری و جلوگیری از تجمع کارکنان به دور منبع گرمایش و اتلاف زمان می‌شود.

جریان هوا و باد نیز تاثیر بسیار ناچیزی در کیفیت گرمایش سیستم دارد، لذا این روش بهترین انتخاب برای گرمایش سالن های صنعتی و کارگاهی با سقف‌های بلند و درهای همیشه باز است.

ویدیوی معرفی گرمایش تابشی مهرتاب

 

هیتر تابشی سرامیکی

هیتر تابشی لوله‌ای

هیتر تابشی