وبلاگ

۴ سیستم گرمایش فضای باز تراس و فضای بیرونی منزل

گرماتاب سرامیکی مهرتاب

۴ سیستم‌ گرمایش فضای باز تراس و فضای بیرونی منزل مناسب برای روز های سرد که  فرا رسیده‌اند و اگر می‌خواهید در فضای بیرونی منزل خود یک محیط گرم و نرم پای بخاری داشته باشید، وسایل گرمایشی بیرونی این فرصت را به شما می‌دهند.

در ادامه به بررسی انواع سیستم های گرمایشی بیرونی را معرفی می کنیم و در انتها جدیدترین سیستم گرمایش تابشی، هیتر سرامیکی مهرتاب را که یکی از بهترین سیستم های گرمایش فضای باز می باشد و با توجه به اینکه از گاز طبیعی استفاده می کند باعث صرفه جویی بالایی در مصرف برق و گاز می شود.

 

۱. گرم‌کننده‌های برقی

آسان‌ترین روش برای گرم کردن فضای بیرونی، استفاده از گرم‌کننده برقی است که به‌ راحتی آن را به برق وصل کرده، کلید روشن را می‌زنید و از گرمای دلنشینش که به سرعت تولید می‌شود، لذت می‌برید. شما می‌توانید بین انواع گرم‌کننده‌های برقی که شامل یونیت‌های زمینی، رومیزی و دیواری و همچنین مدل‌های بلند خودایستاست، یکی را انتخاب کنید. (برخی از این مدل‌ها برای فضاهای داخلی مثل کارگاه و پارکینگ نیز قابل استفاده هستند.) بودجه شما هرقدر که باشد، همواره یک گرم‌کننده برقی متناسب با نیاز شما وجود دارد.

 

در این قسمت به چند نکته درباره گرم‌کننده‌های برقی اشاره می‌کنیم:

گرم‌کننده‌هایی را انتخاب کنید که در آنها از لامپ‌هایی با امواج‌ کوتاه استفاده می‌کنند. این نوع گرم‌کننده‌ها گرما را در طیف مادون قرمز تولید می‌کنند که بدن را گرم می‌کند نه هوا را. به این معنا که گرما با یک نسیم از بین نمی‌رود. لامپ‌های با موج متوسط و بلند، هوا را گرم می‌کنند که سبب سخت‌تر کردن هدایت جریان گرما می‌شوند.
در لامپ‌های با موج کوتاه معمولا از هالوژن شفاف، هالوژن یاقوتی یا لامپ‌های طلایی استفاده می‌کنند؛ در حالی که در گرم‌کننده‌های موج متوسط و بلند کوارتز به کار می‌برند.
هرچه مقدار کیلووات (kw) گرم‌کننده بیشتر باشد، گرمای بیشتری ایجاد می‌کند.

 

۲. گودال‌ها و سبدهای آتش (مجمرها و آتشدان‌ها)

گودال‌ها و سبدهای آتش درواقع شومینه‌های باز خودایستا هستند که معمولا از استیل یا چدن ساخته شده و داخل‌شان چوب سوزانده می‌شود. نکته مثبتی که در مورد این نوع گرم‌کننده‌های بیرونی وجود دارد، چندمنظوره بودن آنهاست:

آنها گرما را مانند یک آتشدان سنتی تولید می‌کنند.

می‌توانند به عنوان زباله‌سوز استفاده شوند.

برخی از آنها تنها با گذاشتن سیخ‌های کباب‌پزی روی شعله می‌توانند به عنوان یک باربیکیوی زغالی سنتی عمل کنند.

می‌توانید اطراف این آتشدان‌ها جمع شوید و سیب‌زمینی و خوراکی‌های محبوب‌تان را برشته کنید و از شب‌های زمستانی خود لذت ببرید.

 

۳. اجاق‌ها

اجاق‌ها نوعی از گرم‌کننده‌های سنتی بیرونی هستند که پیدایش‌شان از مکزیک است و اغلب از خاک رس، چدن یا استیل ساخته می‌شوند. بیشتر اجاق‌ها دارای بدنه‌ای گرد در پایین و دودکش عمودی در بالا هستند و با وجود نمونه‌های مدرنی که اکنون در بازار وجود دارد، شیوه کارشان یکی است؛ چوب را از طریق دریچه درون آنها قرار می‌دهید و سپس آتش را روشن می‌کنید. بعضی از مدل‌ها با توری‌های کباب‌پزی موجودند که باعث می‌شود به عنوان باربیکیو نیز استفاده شوند.
اجاق‌ها در ۲ سبک متمایز موجود هستند:

اجاق‌های خاک رسی با طیف متنوعی از طراحی‌های سنتی و رنگ‌های روشن.

اجاق‌های فلزی که از نمونه‌های خاک رسی گران‌تر هستند اما طول عمر بیشتری دارند.

 

 

۴. سیستم گرمایش تابشی‌ مهرتاب

سیستم گرمایش تابشی یکی از تکنولوژی های بروز دنیا می باشد که بر گرفته از طبیعت و گرمایش خورشید است و به نوعی گرمایش از سقف می باشد که در نصب با ارتفاع، حرارت ایجاد شده در سطح لوله و سرامیک را توسط صفحات بازتابنده به سمت پایین می‌تابد و سطوح مختلف زیر خود را گرم می‌کند. در گرمایش از سقف برخلاف روش های گرمایشی دیگر، اتلاف انرژی کمتری وجود دارد و مصرف سوخت در این سیستم نسبت به سایر سیستم های گرمایشی سنتی کم است و به همین خاطر امروزه بیشتر از این نوع گرمایش استفاده می شود.

سیستم های گرمایش از سقف در مکان های مختلفی از جمله فضای باز رستوران ها، کافه ها، تراس، آلاچیق، محیط‌های صنعتی و کارگاهی، گلخانه، مرغداری، سالن‌های ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی، اماکن مذهبی کاربرد دارد.

گرمایش فضای باز رستوران ها، کافه‌ها، تراس، آلاچیق و روف گاردن‌ها معمولا با استفاده از بخاری‌های زمینی پرمصرف و غیر ایمن انجام می شود، در این روش هوای گرم توسط جریان هوا و باد تلف شده و باعث تشدید عدم یکنواختی گرمایش در این فضاها می‌شود.

سیستم‌های گرمایش تابشی (بخاری تابشی) مهرتاب، با نصب در ارتفاع یا سقف و عدم اشغال فضای مفید با تابش گرما به صورت یکنواخت به محل موردنظر، گرمایشی مطلوب و آسایش را برای مهمانان تامین می‌کند.

جریان هوا و باد نیز تاثیر بسیار ناچیزی در عملکرد گرمایشی این سیستم دارد و لذا این روش بهترین انتخاب برای گرمایش فضاهای باز که گرمایش آنها قبلا به راحتی ممکن نبوده، می‌باشد.

 

معرفی گرماتاب سرامیکی مهرتاب

 

مقالات پشنهادی:

هیتر تابشی

قیمت گرماتاب